Jak dobierać światło w mieszkaniu?

Posted on 19/12/2015 7:48am

Lampy wiszące
Author: Mavis
Source: http://www.flickr.com/photos/portland_mike/2217313411/
Piękne i komfortowe oświetlenie to cecha, o jaką na pewno należy postarać się nie jedynie w czasie wyposażania domu, ale także podczas różnorodnych prac projektowych, przy których nieodzowne jest korzystne i umiejętne zaplanowanie przestrzeni. Najbardziej kłopotliwy salon. W tym pomieszczeniu toczy się życie rodzinne, czytamy gazety, bawimy się z dziećmi, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga dlatego specjalnej troski.

Szczególnie gdy zdecydowaliśmy się na ciemne meble, ciężkie tkaniny, a ściany pokryliśmy ciemną farbą.
Lampa wisząca, żyrandol Calipso
Author: Maxlight
Source: Maxlight
To wszystko zabiera światło przez co większy żyrandol nie wystarczy. Potrzebować będziemy różnych źródeł światła. Zobacz też oświetlenie kuchenne. Idealnie będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub okna.

Stojące lampy klasyczne, z kloszem skierowanym w dół postawmy przy fotelu, w którym lubimy się relaksować. Jeśli pokój dzienny ma naprawdę sporo metrów i dodatkowo tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią - oświetlenie wyznaczy nam kącik do pogawędek, odpoczynku lub podkreśli urok starej porcelany, którą dostaliśmy od babci. Polecamy oświetlenie punktowe. Pamiętajmy również o ściemniaczach, jeden ruch gałką i mamy nastrój na romantyczny wieczór.

Dlaczego jest to tak znaczące, biorąc pod uwagę urządzanie mieszkania? Mogą o tym nam donieść właściciele modeli jak kryształowe lampy - http://www.tanieoswietlenie.pl/915-lampy-krysztalowe, których będą im zazdrościć z pewnością wszyscy przybywający goście. Komentarze na forach sieciowych jasno wskazują na tendencję obecnej mody. Uwaga jest zwracana kunszt oświetleniowych rozwiązań, które stale pojawiają się w nowoczesnych odsłonach. Odpowiednie lampki halogenowe nad blatem kuchennym są konieczne – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy.

Dobrze jest lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym. Wybierając lampy do łazienki, najczęściej kierujemy się tylko funkcjonalnością. Należy jednak pamiętać, iż oświetlenie łazienkowe daje naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych. Efekt końcowy zależy jedynie od naszej pomysłowości.

Coraz częściej prócz oświetlenia użytkowego lustra i sufitowego, dodatkowo instaluje się diody w ścianie z glazurą. Używanie złożonego oświetlenia przez połączenie oświetlenia ogólnego z miejscowym gwarantuje swobodne tworzenie klimatu wnętrza, również zapewnia funkcjonalność i energooszczędność. Oświetlenie stosowane do oświetlenia przestrzeni naokoło domu powinno być sporządzone z surowców trwałych, wytrzymałych na działanie czynników zewnętrznych. Lampy najazdowe powinny odpowiednio spełniać swoją rolę, to znaczy porządnie oświetlać wybrane miejsca - zobacz więcej szczegółów.