Jak zaaranżować gościnną izbę jadalną

Posted on 12/12/2015 7:38am

taboret
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com
Na pewno nie każdy ma możliwości, by przeznaczyć na jadalnię całe pomieszczenie. Ale to nie znaczy, że marzenia o wspólnych posiłkach w gronie rodzinnym legły w gruzach. Trzeba tylko odpowiednio zagospodarować powierzchnię, którą mamy do dyspozycji. Taki kącik jadalniany możemy przygotować tak w kuchni, jak i w salonie. Najlepszym rozwiązaniem będzie złączenie tych dwóch pomieszczeń, poprzez zlikwidowanie ściany, która je dzieli. Wówczas będziemy mieć więcej wolnej powierzchni, w której można ustawić stół.

Niestety, tego typu pomysł posiada też swoje minusy. Nie wszystkim się podoba, aby odgłosy z kuchni docierały bezpośrednio do pokoju, gdzie pragniemy odpocząć po męczącym dniu. Bez względu na to, gdzie urządzimy nasz kącik jadalniany, potrzebne nam będą właściwe taborety (np. te). Zanim zaczniemy kupować potrzebne meble, powinniśmy dobrze pomyśleć, w jaki sposób najlepiej zorganizować przestrzeń. Jeżeli posiadamy z tym kłopot, warto zwrócić się o poradę do profesjonalisty.

Doświadczony dekorator wnętrz z pewnością podsunie nam odpowiednie rozwiązania. Jeśli zaufamy jego wiedzy, nasze biuro stanie się nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Możemy także zapoznać się z zasadami starej sztuki feng- shui. Chińczycy to wyjątkowo mądry lud, który już wieki temu opanował zasady odpowiedniej aranżacji przestrzeni. Tę bogatą wiedzę możemy wykorzystać, urządzając nasze biuro. Ciągle poszerza się baza dawanych do dyspozycji klientom opcji do wyboru.

Propozycje są szczególnie godne rekomendacji, więc ich różnorodność spotyka się ze sporą aprobatą ze strony klientów. Propozycje obejmujące akcesoria kuchenne pojawiają się na rynku z ogromną systematycznością, co podoba się odbiorcom w szczególności. Możliwości wiążące się z dawanymi do dyspozycji rozwiązaniami pasują zamawiającym w stu procentach. Cennik na stronie www producenta jest zawsze uaktualniony.
duża sypialnia
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Który model łóżka (na tej stronie) wybrać? Taki, który będzie tworzył spójną całość z resztą pomieszczenia. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli lubimy styl „wiejski” możemy wybrać łóżka drewniane lub metalowe.

Musimy wiedzieć, że to tkaniny stawiają kropkę nad „i”, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się pięknie. Pamiętajmy o świetle. To ono stwarza odpowiedni klimat. Niezwykle popularne są obecnie lampki, powieszone nad stołem. Będzie to bardzo ciekawy element dekoracyjny. Niesamowity nastrój w sypialni wyczarujemy za pomocą kilku małych lampek stojących i kinkietów. Otoczmy się ulubionymi przedmiotami, np. zdjęciami, a sypialnia będzie przytulna i nastrojowa.