Jaką karmę dla kotów najkorzystniej nabywać swojemu pupilowi?

Posted on 10/12/2015 7:33am

Kot
Author: Megan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy kota i chcemy, żeby jak najdłużej był on w naszej rodzinie w dobrym zdrowiu, to niezwykle ważne jest tutaj to, żeby dostał odpowiednią karmę, a też suplementy. Takie witaminy dla kota, muszą być właściwie dopasowane do jego wieku oraz wymagań, więc kiedy nie mamy świadomości, w które z nich powinniśmy się zaopatrzyć, to wciąż o wsparcie trzeba prosić weterynarza. Przede wszystkim kupując karmę dla kotów należy uwzględnić jego wiek. To oczywiste, że inną karmę kupimy młodemu kociaczkowi, a inną dojrzałemu już kotu.

Karma dla kociąt ma inne cechy aniżeli karmy dla dojrzałych kotów, takie karmy posiadają dużo witamin oraz minerałów, jakie dbają o zdrowie takiego kociaka i zapewniają mu prawidłowy rozwój. Karma dla kociąt częstokroć jest też drobniejsza, gdyż maleńkie kotki nierzadko nie są w stanie pogryźć i przełknąć większych kawałków. Natomiast karmy dla kotów dojrzałych posiadają własne cechy dbające o zdrowie kota (http://www.superzoomarket.com/k,94,karmy-dla-kotow.html). W bardziej skrajnych odmianach otrzymują drogie designerskie buty oraz ubranka, zanosi się je na zajęcia dla znerwicowanych pupili albo jeżdżą do psiego SPA.

Każdy z właścicieli czworonogiego pupila stara się dbać o niego najlepiej, jak potrafi. Jak widać niektórzy zahaczają o granice absurdu. Jak bowiem określić sytuację, w której zapatrzony w pupila właściciel odmawia sobie przyjemności po to, aby jego pies mógł systematycznie uczęszczać na wizyty do specjalisty od diet. Jakiś czas temu standardem było kupienie porządnej karmy dla psów i psiak chował się szczęśliwie i zdrowo, nawet nie wiedząc, że tyle dobroci może stracić ze swojego psiego żywota.

No i części z nich się poszczęściło, o ile tak to można nazwać.
http://www.superzoomarket.com/
Author: Joe Crawford
Source: http://www.flickr.com
Wybierając karmę dla kota należy także zwrócić uwagę na rasę posiadanego kota. Niektóre rasowe koty są nadzwyczaj wybredne i z pewnością nie zjedzą zwykłej karmy. W sklepach zoologicznych zdołamy odnaleźć dziś karmy dla wybrednych kotów, a także wiele karm oddanych dla kotów znajdujących się w konkretnej sytuacji, przykładowo chorych itd.

To normalne, że koty, jakie chorują częstokroć potrzebują specjalistycznej karmy, która pozwoli im prędzej wrócić do zdrowia. Kupując karmę dla kota bezsprzecznie należałoby też zwracać uwagę na jego upodobania. Każdy właściciel kota pragnie, by był on jak najszczęśliwszy, wobec tego na ogół kupuje mu karmy, które najbardziej mu smakują. Z pewnością i Ty chciałbyś, żeby Twój kot był zadowolony i szczęśliwy.
https://www.superzoomarket.com/karma-dla-psow-bosch
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Chcąc, by nasz najlepszy przyjaciel człowieka był uszczęśliwiony i zdrów, dobrze jest go pielęgnować tak poprawnie, jak tylko możemy.

Stosując grzebień dla yorka potrafimy nie raptem rozczesać czworonoga do ładu, ale i zapewnić mu niebagatelny masaż. Z kolei Bosch karma dla psa uzupełni niedobory i będzie smakować jak żadna inna. Wskazane jest zainwestować w swoich pupili, gdyż jeśli będą radosne, to my też.

Tags: zdrowie, koty