Jakie interesujące rozwiązania z wykorzystaniem pięknych dzieł przychodzą ci do głowy?

Posted on 21/12/2015 7:42am

fotoobraz - przykład 2
Author: Daniel Zimmermann
Source: http://www.flickr.com
Salon – wiele osób sądzi, że to newralgiczne pomieszczenie w całym domu. Na pewno jest w tym sporo racji. Przecież to właśnie w salonie spędza się z całą rodziną zazwyczaj wiele czasu – popołudnia, noce, leniwe weekendy. Tu oglądamy razem filmy, rozmawiamy, żartujemy, gramy w gry planszowe. Do zaaranżowania salonu warto się zatem stosownie przyłożyć, w końcu każdy z nas powinien się tu czuć jak najlepiej.

Pokój dziecka, literki dekoracyjne
Author: Kids Town
Source: Kids Town
Są one trwałe ,a także dodają rozmaitym wnętrzom niemało niepowtarzalnego uroku. Taką gustowną fototapetą da się ozdobić niemalże każde pomieszczenie – od kuchni aż po pokój dziecięcy. Dlatego też w dzisiejszych czasach fototapety posiadają bardzo różnorodne ozdoby – każde pomieszczenie ma inne zastosowanie, a dekoracje zazwyczaj mają na celu ich podkreślenie.
mieszkanie
Source: flickr.com
Chwyćmy więc za pędzle, walki i po dokładnym przygotowaniu powierzchni pomalujmy meble. Dobrze jest wybrać kolor pasujący do wnętrza i charakteru wnętrza, tak aby odświeżony sprzęt stał się jego ozdobą.

Aby metamorfoza była jeszcze bardziej udana, możemy go dodatkowo ozdobić. Mogą być to kupione lub wycięte przez nas szablony lub nowoczesne naklejki. Za „malarskie płótno” posłużyć nam może nawet nudna lodówka. W mgnieniu oka, odmienimy kuchenne wnętrze, naklejając naklejki na lodówkę - http://www.demur.pl/naklejki/na-lodowke. Okleiny mogą przedstawiać wszystko - co nam się tylko zamarzy, dekorując pomieszczenie kuchenne, oraz przykrywając wszelkie zadrapania.

Fototapety, w zależności od gustów, potrafią być bardzo różnorodne stylistycznie – dla przykładu osiągalne są w estetyce vintage, nowoczesne lub minimalistyczne. Wysoce powszechne są też fototapety z motywami roślinnymi oraz orientalnymi; znakomicie wygląda z nimi sypialnia bądź salon. Także jest to wspaniały sposób na dekoracje wnętrza dziecięcego – można ozdobić ściany bohaterami ulubionych bajek, zamkami bądź fantastycznymi zwierzętami. Interesujące przykłady tu: dyskusja. Warto na koniec mieć na uwadze, że dobre fototapety oraz estetyczne naklejki na meble nie powinny wcale być za drogie, a pięknych i intrygujących schematów da się odnaleźć znacznie wiele.

Możliwości jest w takim razie niezwykle niemało i dlatego zdecydowanie należy z nich skorzystać – w mnóstwa sytuacjach ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia – posiadanie na własnych meblach i ścianach pięknych zdjęć kwiatów, znanych w światowej skali miast, urzekających pejzaży lub ciekawych abstrakcji jest na pewno świetnym pomysłem na dekorację mieszkania. Od czego możemy zacząć? Między innymi od wykonania listy, na której wypiszemy, jakie poszczególni członkowie rodziny mają preferencje jeśli chodzi o wygląd salonu, a na co się niestety nie zgadzają. Później w czasie wybierania wystroju, dekoracji i sprzętów, jak najczęściej pilnujmy się tej listy. Pamiętajmy także o kwestiach praktycznych, czyli o kosztach. Miejmy je pod kontrolą, by w jakimś momencie nie przydarzyła nam się nieprzyjemna niespodzianka w formie zera lub nawet debetu na rachunku bankowym. Zawsze lepiej odmówić sobie dodatkowego elementu wystroju, odłożyć zakup na później niż wpaść w finansowe tarapaty – miejmy to na uwadze.