Oldskulowe lokum

Posted on 04/12/2015 7:46am

Domowa biblioteka
Author: http://www.shelterness.com
Source: http://www.shelterness.com
Chociaż dla większości z nas najważniejszym miejscem w domu jest salon, kuchnia czy sypialnia, to musimy brać pod uwagę znaczenie przedpokoju. Dlaczego? To w tym miejscu musimy znaleźć wszystko, czego potrzebujemy do wyjścia i nade wszystko z tego właśnie powodu musi być on odpowiednio zorganizowany. Lecz jak to zrobić? Takie oryginalne meble mogą na długo cieszyć nawet najbardziej wyrafinowane oko. Nasze wnętrza, bez względu na to czy to dom, czy biuro, mogą przy pomocy małych kosztów, dostaną nowy charakter.

O ile znasz w swoim mieście dobrze wyposażone antykwariaty, idź do nich – czasami można kupić tam prawdziwe skarby. Powinieneś nabyć eleganckie biblioteczki, gdyż lokum w stylu oldskulowym powinno posiadać masę książek. Prawda jest smutna, współcześnie mało kto czyta, a w mieszkaniach zasobniejszych ludzi dominuje fascynacja dobrami materialnymi, a nie strawą duchową. Trzeba rozejrzeć się za uroczymi kuframi podróżnymi, które mogą służyć jako miejsce na rozmaite przedmioty.

wieszaki na ubrania
Author: Daniel M. Hendricks
Source: http://www.flickr.com
Gdy już zrobiłeś porządek, czas pomyśleć nad kilkoma pożytecznymi elementami. Jeśli już masz szafę, ale nie podoba ci się więc zamierzasz ją zmienić, masz do wyboru dwie opcje – zabudowaną bądź standardową szafę, w której będzie miejsce i na obuwie, i na wieszaki na ubrania - szeroki wybór. Powinna być dość przestronna, zwłaszcza w przypadku licznej rodziny. Drugim rozwiązaniem jest otwarta garderoba, jednak nie zmieści ona tyle ubrań, jak zwykła szafa.

Rękawiczki czy szale można schować w dekoracyjnych pudłach, lecz kurtki stale będą wisieć na wierzchu, co nie spodoba się wszystkim. Jeżeli masz dużo par obuwia, niezbędne mogą być dodatkowe szafki na buty, jakie dobrze jest ustawić przy drzwiach, by nie roznosić brudu - przykładowe modele. Przy noworodku należy wszystkie najważniejsze rzeczy mieć pod ręką, tak aby nie było konieczności chodzenia po całym pokoju, kiedy chcemy złożyć cały ubiór czy zestaw kosmetyków. Dlatego meble do pokoju noworodka są tak obmyślone, by były jak najmocniej funkcjonalne.

Na komodzie zazwyczaj mamy szansę zamontować przewijak, dzięki czemu pod ręką posiadamy wszystkie niezbędne ubranka, a dodatkowo miejsca na niej jest na tyle dużo, że będziemy mogli tam postawić wszystkie konieczne kosmetyki, aby już potem nie było konieczności wychodzenia po coś, o czym zapomnieliśmy. Jeżeli jednak wolimy taki jaki mamy wygląd naszych ścian, skupmy się na meblach. Dzięki właściwemu wyborowi elementów naszego wyposażenia, będziemy cieszyć się widokiem naszego odświeżonego mieszkania przez następne lata. Idealnym miejscem do znalezienia oryginalnych mebli są targi staroci. Pomysłów jest dużo, stąd też zastanówmy się, jaki cel zamierzamy osiągnąć i dążmy do niego. W magazynach znajdziemy tak dużo odpowiednich narzędzi do tego, że z pewnością każdy będzie mógł zrealizować swój pomysł.