Subtelne kolory do twojego salonu

Posted on 22/12/2015 7:32am

kolory we wnętrzu
Author: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Jeśli dysponujesz przestrzenią do urządzenia jadalni – jesteś szczęśliwcem! Zapewne posiadasz duży dom, w którym przeznaczyłeś na nią osobny pokój. A może posiadasz dużą kuchnię? W tym tekście podpowiadamy w jaki sposób wyposażyć jadalnię oraz jak dobrać stół do kuchni. Gotowy do lektury? Jak to? Pewnie pomyślało teraz wielu czytających tekst. Jak się okazuje, jest możliwość zmienić łazienkę w bardzo prosty i nieinwazyjny sposób, mianowicie kładąc nową glazurę na stare płytki. Zaoszczędzimy w ten sposób dużo czasu i jednocześnie remont przebiegnie bardzo szybko i cicho! Najpierw powinniśmy się zająć kupnem niezbędnych nam do łazienki rzeczy. Jak dowodzi lou we wpisie z metamorfozą łazienki w firmie jej mamy, można to zaplanować z dużym wyprzedzeniem (http://www.lovingit.pl/blog/oryginalny-pomysl-na-szybka-metamorfoze-malej-lazienki-bez-okna/).

kuchnia
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Powinien być to przestronny pokój, który będzie służyć nam do jedzenia. Musimy wyposażyć go w stół, na tyle duży by by pomieścić wszystkich domowników (http://www.lovingit.pl/zdjecia-wnetrza,19,kuchnia.html). Następną kwestią jest to, czy odbywają się u nas spotkania rodzinne – musimy wtedy przewidzieć jaka ilość maksymalnie osób powinno się przy nim zmieścić. Mamy ogromny wybór różnej maści stołów, czy kompletów stół plus krzesła. Za najprostsze damy ok. 300 złotych, a za te Najcenniejsze nawet kilka tysięcy złotych.

Optymalny jest stół w kształcie koła, bo pomieści dużo więcej osób, w razie nalotu gości. Jest także wygodny, bo wszyscy siebie widzą, siedzące przy stole. Następną kwestią jest dobór krzeseł. Przy zakupie tapicerowanych, spójrzmy na to, czym są obite. Wybierzmy tkaninę, która nie będzie szybko wchłaniała plam. W jadalni potrzebna będzie również witryna, gdzie umieścimy zastawę stołową.

Najciekawsza może być intensywnie kontrastująca, jasna – wtedy będzie interesująco wyglądać w połączeniu z czerwienią cegieł. Oczywiście możemy również postawić na tylko trochę ciemniejszą od cegieł, np. ciemnobrązową. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli jednak cegiełki są podniszczone i nie prezentują się dostatecznie ładnie, można je po prostu pomalować tą samą farbą co resztę ścian, albo kontrastowo trochę inaczej – np. ciemniejszą, bądź jaśniejszą farbą.

Uzyskamy tym samym bardzo ciekawy efekt dodatkowej fraktury. Szukając idealnego dla nas koloru kremowego, który akurat zagości na naszych ścianach powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie moduły meblowe planujemy postawić do pomieszczenia a także w jakim stylu mamy marzenie je urządzić (piękne wnętrza). Mocniejszy odcień, taki bardziej wpadający w żółty da efekt, że pomieszczenie będzie bardzo jasne i miłe, a gdy dostawimy do ścian kolorowe dodatki, da to efekt, że będzie w nim trwać wieczna wiosna. Podobne połączenie odnalazłem na internetowym blogu. Szczerze – stwierdziłam, że jest to podobne połączenie. Wprawdzie nie będę miała kamiennych ścian w domku, ale stwierdziłam, że na tarasie podłoże wyłożę właśnie jakimś ładnym kamieniem. Podoba mi się trawertyn, który nie tylko niesamowicie się prezentuje, ale jest również cudownie się go pielęgnuje. Nie należy jednak do najtańszych rozwiązań, więc będę musiała odłożyć pieniądze przez jakiś czas - www.lovingit.pl/.