W jaki sposób dobrze zadbać o światło w naszym domu?

Posted on 16/12/2015 7:26am

żyrandol czteroramienny
Author: Toshiyuki IMAI
Source: http://www.flickr.com
Korzystna energia, którą posiadamy w sobie powoduje, że nasze wnętrze emituje także pozytywną atmosferą . Jeśli jesteśmy pozytywnie nastawieni do świata i żyjemy w zgodzie z samym sobą i z otoczeniem, które nas otacza, tworzymy dom pełen harmonii i spokoju. Oświetlenie to temat umniejszany w tego typu zabiegach. A przecież nie od dziś wiadomo, że lampy do kuchni muszą być inne niż te do pokoju stołowego.

Mało tego dobre oświetlenie staje się elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Stanowi fundamentalną część jego wyglądu, a do tego pomaga tworzyć niepowtarzalną atmosferę domowego ogniska.
żyrandol
Author: Bart Everson
Source: http://www.flickr.com
W pokojach dziennych dominuje światło płynące z lamp stojących. Są to przeważnie miejsca reprezentacyjne naszych mieszkań, w których często przyjmujemy przyjaciół i rodzinę.

Światło górne umożliwia równomierne oświetlenie całej powierzchni, natomiast umieszczone w różnych kątach lampki stojące, dodają jeszcze uroku wybranym częściom pokoju. I tutaj sprawdzają się lampy kryształowe. Światło odbija się od szklanych paciorków i fenomenalnie rozprasza się po sufitach, dodając pomieszczeniom aury tajemniczości. Lampy stojące można dowolnie przenosić, dzięki czemu od nowa możemy przystrajać nasze domy.

I chyba nie ma nic bardziej relaksującego niż po ciężkim dniu pracy, we własnym łóżku utulić się do snu czytaną, przy nocnej lampce, książką. Jeśli ktoś potrzebuje podpowiedzi, tutaj na sto procent je uzyska. Choć działania remontowe nie należą do przyjemnych rzeczy, wszyscy co pewien czas muszą je robić. To idealna okazja do zmian mebli i lamp (to nade wszystko najszybciej widoczne zmiany, stąd z taką chęcią dokonywane).

Każdą jedną rzecz jest się w stanie wtenczas dopasować do wnętrza. Istotną sprawą jest ażeby wykreować wnętrze, w którym będziemy czuli się cudownie a wtedy dodatnia energia będzie wydzielana na wszystkich członków rodziny i gości naszego domu. Nie ma co ukrywać, że nie tylko meble, odcienie kolorów ścian a także oświetlenie jest tym elementem, który bezwzględnie wpływa na nastrój domu (więcej na http://www.lampydodomu.pl/). W sieci można znaleźć wiele informacji jakie lampy do aneksu kuchennego (źródło) do jakiego stylu pasują, jakie są zasady doboru oświetlenia do poszczególnych pomieszczeń.

Rozmaitość propozycji wyboru opraw jest tak obszerna, że z powodzeniem możemy samemu zaprojektować oświetlenie, zgodnie z własnymi odczuciami. Jeżeli decyduje się na nowoczesność, należy zakupić ultranowoczesne meble, modne dodatki, nowoczesne kinkiety do przedpokoju, ledowe oświetlenie przy półkach, lampy mieszające powietrze do salonu, ściemniające halogeny do sypialni. Kiedy decyduje się na klasykę, należy też dobrać odpowiednie umeblowanie, lampy oraz dodatki. Jedynie wtenczas całość idealnie się uzupełnia.