Wytworne zaproszenia na ważne uroczystości

Posted on 02/12/2015 7:41am

Zaproszenie na ślub
Author: Aneta Garbowska
Source: abcslubu.pl
Takie uroczystości, jak na przykład wesele, urodziny czy też wieczór panieński na pewno dla każdego z nas są niezmiernie znaczące. Dlatego chcemy, żeby wszystko przebiegło zgodnie z planem i by każda z owych uroczystości bezapelacyjnie się udała. Przygotowania do rozlicznych istotnych chwil częstokroć odbywają się o wiele wcześniej oraz jest ich dość sporo. Między innymi trzeba zadbać o to, żeby każdy z gości otrzymał wyśmienite zaproszenia. Wybierz tło, graficzną oprawę a także motyw przewodni. Nie zamieszczaj nazbyt wielu składników, bowiem to odciągnie uwagę od zawartości zaproszenia, a to przecie ona jest najistotniejsza.

Zobacz przykładowo: https://smartinvite.pl/slub-wesele/. Polacy przeważnie są tradycjonalistami, niemniej we współczesnych dekoracjach ślubnych (http://studiodorado.pl/) można dostrzec dużo więcej ciekawych rozwiązań. Jeśli ślub odbywa się wieczorem, w półmroku polskich kościołów świetnie sprawdzą się świece. Rzecz jasna, najlepiej umieścić je w stosownych lampionach, jako że wtedy będą dużo bezpieczniejsze. Natomiast w sytuacji, gdy przygotowujemy wesele, to takie zaproszenia są na pewno nieodzowne. Bardzo ważne wiec, żeby tego rodzaju zaproszenia były estetyczne, ciekawe, oryginalne, muszą się czymś odznaczać, nie powinny być jałowe oraz pospolite.

Przecież wesele to dla wielu osób najlepsza zabawa. Co więcej, po otrzymaniu tego rodzaju zaproszenia należy się zadeklarować, czy przyjdziemy na tą zabawę. To niezwykle istotne dla organizatorów, ponieważ dzięki temu mają oni wiedzę, czy przygotować właściwą ilość jedzenia i picia. Tak więc po dostaniu zaproszenia powinniśmy poinformować organizatorów, czy będziemy na imprezie czy nie. Unikaj zamieszczania długich rymowanek. Długą treść niełatwo może być zamieścić na małym zaproszeniu.

Pamiętaj o podaniu precyzyjnej daty a także godziny imprezy. Powiadom weselników, w którym kościele będzie miał miejsce ślub. Zawsze podawaj precyzyjny adres. Zapisz dodatkowo w zaproszeniu, gdzie urządzasz przyjęcie weselne. Jeśli decydujesz się na wesele na obrzeżu miasta, postaraj się gościom uprościć temat. Do zaproszenia możesz dołączyć wydrukowaną mapę z uwydatnionym dojazdem.

Umieść także na zaproszeniu swe dane do kontaktu. Możesz także poprosić, aby goście do wskazanego terminu dali ci znać, czy przyjadą na ślub. Gdy termin ślubu się zbliża, a ty nie otrzymałeś odpowiedzi, zatelefonuj z dyskretnym zapytaniem. Z urodzinami nie ma aż takich działań, jednakże nasza kultura wymaga tego, żeby informować solenizanta, czy przyjdziemy, a może mamy inne plany. Zwłaszcza należy tak zareagować, jak dostaniemy zaproszenie. Trzeba więc doceniać starania organizatora oraz ustosunkować się do przedłożonego dla nas zaproszenia. Warto mieć to na uwadze, na pewno nie chcielibyśmy być traktowani w ten sposób kiedyś w przyszłości, że posyłamy komuś zaproszenie, a taka osoba nie raczy nawet nam powiedzieć, co ma w planach.